Het heeft Terra Bella ook behaagd ...

De ‘geestelijk moeder’ van onze wijk - Marleen Kaptein - heeft vandaag een lintje ontvangen. Als een ware ridder heeft zij jarenlang gestreden om haar idealen te delen en te verwezenlijken. Daar genieten wij nu elke dag van in onze heerlijke groene wijk. Vanaf nu mag zij zich aansluiten bij de koninklijke troepen (orde) van Oranje Nassau.

De gemeente Culemborg meldt: “Marleen Kaptein heeft baanbrekend werk verricht en een voortrekkersrol vervuld op het gebied van energiezuinig en duurzaam bouwen en wonen. In 1994 richtte zij de stichting EVA (Ecologisch Centrum voor Educatie, Voorlichting en Advies) op. Via seminars, lezingen en publicaties droeg mevrouw Kaptein haar ideeën over ecologisch bouwen en de principes van permacultuur uit. Bij de gemeente Culemborg vond ze een gewillig oor en dat heeft geleid tot het ontstaan van de woonwijk Lanxmeer die internationale bekendheid geniet. De wijk is autoluw met een grote variëteit aan huizen die energiezuinig en duurzaam zijn gebouwd. De stadsboerderij Caetshage maakt deel uit van de wijk. In 2008 kreeg mevrouw Kaptein van toenmalig minister Cramer een ‘duurzaam lintje’ voor haar grote verdiensten.”

foto: gemeente Culemborg

foto’s: Lambik Swinkels

Reactie schrijven

Commentaren: 0

ACTIVITEITENKALENDER

 

Wijkwerkdagen

- zaterdag 20 januari 2018: Wintersnoei

- zaterdag 24 maart 2018: Voorjaarsfris

- zaterdag 23 juni 2018: Zomers hooien

- zaterdag en zondag 22-23 september 2018: Appelpluk en appelfeest

 

Snoeien in de boomgaard

zaterdagochtenden 10:00-12:30

- 3 maart gaat NIET door i.v.m. vorst

- 17 maart op Caetshage

- 24 maart bomen planten

- 31 maart snoeien met soep

(zie agenda)

NIEUWSBERICHTEN

Feestelijke schouw op 27 mei iedereen welkom!
>> meer lezen

Meer ruimte voor de schapen in de boomgaard
>> meer lezen

Snoeiploeg en Jan Zuidhoff in het zonnetje gezet
>> meer lezen

Wat een festijn - de aanplant van het wijkpark in foto's
>> meer lezen

De ooievaars zijn weer gearriveerd en live in beeld
>> meer lezen

TWEETS